Το "στέμμα" του ανατέλλοντος ηλίου.

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.679
Reaction score
20.144
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Οτιδηποτε αλλο απο εντελως γνησιο αποτελεσμα δεν ειναι ευρεως αποδεκτό στο my2cv!:thumbs::up::up:
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.740
Reaction score
4.022
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
μου θυμιζει κατι απο ταινιες εποχης τσακι τσαν που τα 4πορτα παντα κουβαλουσαν τον κακο και πλουσιο θειο
 
Εγγραφή
24 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
124
Reaction score
443
Πόντοι
417
Age
55
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ναι θέλει δουλειά αλλά δεν με νοιάζει καθόλου αφού δεν θα την κάνω εγώ όπως στο DS!!!
Ο μάστορας θα φτιάξει την καρότσα και θα μου γυρίσει πίσω το σασί μέχρι να τελειώσει για να έχω να παίζω κι εγώ.
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.405
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Καλό είναι. Το δικό μου το Subaru είναι χειρότερο.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.679
Reaction score
20.144
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Ναι θέλει δουλειά αλλά δεν με νοιάζει καθόλου αφού δεν θα την κάνω εγώ όπως στο DS!!!
Ο μάστορας θα φτιάξει την καρότσα και θα μου γυρίσει πίσω το σασί μέχρι να τελειώσει για να έχω να παίζω κι εγώ.
Εχω μια υποψια, και να μου πεις αν κανω λαθος, οτι το εχεις παρει λιγο στη πλακα το συγκεκριμενο αυτοκινητο. Λιγο σα παιχνιδι. Ειναι ενα πανσπανιο οχημα με μεγαλη αξια αν γινει σωστο. Θεωρω οτι καγκουριλικια ,engine swaps και οτιδηποτε αλλο εκτος απο το κυνηγι της γνησιοτητας θα εχουν σαν αποτελεσμα ενα μετριο αποτελεσμα χωρις αξια αντικειμενικη, προσωπικη-υποκειμενικη σιγουρα.
Μαλλον ομως κανω λαθος γιατι εχεις δωσει αλλα δειγματα γραφης απο τη DS σου.
 

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.697
Reaction score
13.313
Πόντοι
1.077
Age
51
Περιοχή
Αθήνα
Καλορίζικο και καλή επιτυχία! Φαντάζομαι πως η σπανιότητά του και ο χαρακτήρας του επιβάλουν μία όσο το δυνατόν πιστότερη αποκατάσταση, μια που πρόκειται για ένα αυτοκίνητο που, για παράδειγμα, ακολουθεί σε χαρακτήρα (και ίσως σύντομα και σε χρηματική αξία) τα Nissan Skyline της ίδιας εποχής.
 
Εγγραφή
24 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
124
Reaction score
443
Πόντοι
417
Age
55
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Η γνησιότητα σε αυτό είναι δύσκολο να επιτευχθεί λόγω έλλειψης ανταλλακτικών. Για παράδειγμα φορούσε σιδερένιες 14αρες ζάντες με τάσια. Που να τα βρω?
Για παράδειγμα βρήκα τις τσιμουχες από έναν φίλο που έχει έναν φίλο στη Κίνα! Εδώ δεν είναι βάτραχος μπαίνω στα site και διαλέγω. Έχει κεντρικό κλείδωμα με κλειδαριές που δουλεύουν με πεπιεσμένο αέρα και τρομπακια που φορτώνουν από τη μηχανή. Πως βρίσκεις ακριβώς τα δικά του? Και πάει λέγοντας. Όσο για τη γνησιότητα είναι κάτι που δεν με τρελαίνει. Η προσωπική πινελιά του καθενός μας να μείνει να θυμίζει στα παιδιά μας μια δική μας άποψη και πρωτοβουλία στην αποκατάσταση ενός αυτοκινήτου όταν εμείς δεν θα υπάρχουμε έχει μεγαλύτερη αξία από την πίστη υπηρέτησε της άποψης κάποιων Γιαπωνέζων
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.070
Reaction score
26.926
Πόντοι
1.607
Οι κλειδαριες εχουν τον ιδιο τροπο με την 600 pulman της Merc..?
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.070
Reaction score
26.926
Πόντοι
1.607
Se kati Ιαπωνικο Αυστραλιανα... site που erixa μια ματια φορανε και αυτες..



Που φερνουν σε αυτες που εχει επανω.. η φωτο ειναι απο Μαλαισια.
 
Εγγραφή
24 Μαρτίου 2014
Μηνύματα
124
Reaction score
443
Πόντοι
417
Age
55
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ναι ίδια τεχνολογία με τις mercedes 600 όχι ίδιο ανταλλακτικό. Λες και θα βρεις τρόμπακι από 600 ή και να το βρεις πόσο θα κάνει?
Όσο για τις ζάντες αν εννοείς αυτές που έχει το δικό μου είναι από volvo amazon!
 

minas

Member
Εγγραφή
22 Δεκεμβρίου 2017
Μηνύματα
996
Reaction score
2.903
Πόντοι
587
Age
35
H εμμονη στη γνησιοτητα κατα την αποκατασταση ενος αυτοκινητου ειναι κατι που και εγω μπορω να παραβλεψω,και ειδικα εφοσον υπαρχει σοβαρη ελλειψη ανταλλακτικων.
Θεωρω οτι το σημαντικο ειναι να διατηρηθει ο χαρακτηρας του αυτοκινητου.
Βλεπω κατα καιρους αρκετες ανακατασκευες που δεν το σεβονται αυτο.Βλεπω πχ ιδιοκτητες που βαζουν διχρωμο σαλονι σε opel kadett c,και λευκα ελαστικα σε Moskvich 412.Πραγματα που προφανως δεν ταιριαζουν σε αυτοκινητα ''εργατες'' οπως αυτα.Ο χαρακτηρας του αυτοκινητου θυσιαζεται,ωστε να το κανουν να ''δειχνει''.Και τελικα,μαλλον αυτο ακριβως ειναι που κανει μια ανακατασκευη να φαινεται καλη η οχι.
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.679
Reaction score
20.144
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Βρε παιδια δε μιλαω για τετοια ''πραγματακια''. :) Κι εγω συμφωνω με αυτο. Απλα εχει δοθει η εντυπωση οτι παμε για ''αλλα χρωματα, αλλα μοτερ''
Τωρα για τις κλειδαρες πιθανα να μπορεσει να δουλεψει το ολο συστημα με ανακατασκευη του συστηματος. Το να μπουν απλες μηχανικες πχ ειναι ενα παραδειγμα αυτου που λεω. Και παλι βεβαια σε θεωρητικο επιπεδο μιας και δε γνωριζω αλλα μονο αντιλαμβανομαι πως λειτουργει το συστημα.
 

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.740
Reaction score
4.022
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
μωρε μπραβο....πολυ ψαξιμο θα πρεπει να ριξεις για το προχωρησεις και εννοω τι να λυσεις πως να το λυσεις
καλο κουραγιο συνεχατο....
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.070
Reaction score
26.926
Πόντοι
1.607
Πολύ ενδιαφέρον ποστ φώτο..
Μας δίνετε την ευκαιρία να χαζεύουμε την αρχή χτισιματος ενός αυτοκινήτου και δη ιαπωνικής τότε σχολής.
Nice
Keep going with photos..
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.254
Reaction score
23.993
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Απολαυστικό. Μήπως να κλείσεις το ψυχιατρείο και να ασχοληθείς αποκλειστικά με ανακατασκευές? hmmm
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.405
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Απίθανο. Καλη συνέχεια!
 
Top Bottom