Ανακατασκευή 2CV 6 1973 - Blue

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.447
Reaction score
3.279
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Τα χρώματα μονής εχουν το βερνικι και το χρωμα μαζί !!! Ενω στα χρωματα διπλής το βερνικι περνιεται μετά !! :)
Τρύφων απο την στιγμή που τρίβεται το ασταρι δεν σημαίνει οτι έχει στεγνώσει ??
Και να σημειώσω οτι στεγνώνει σε θερμοκρασια 55 βαθμών !!
Με αυτον τον τροπο ειχα βάψει και τον πισω προφυλακτήρα απο το rallye και εδω και 5 χρονια ειναι κομπλε !!! :)
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.405
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς

xantiamanolis

Member
Εγγραφή
7 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
2.740
Reaction score
4.022
Πόντοι
827
Age
50
Περιοχή
Πρεβεζα
αγαλια αγαλια γινετε η αγουριδα μελι....
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.243
Reaction score
23.948
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Απλά θα σου πώ πως περίμενα 2 χρόνια να τελειώσει το 2cv και περιμένω ήδη 1.5 για να τελειώσει η DS + την αναμονή να μαζέψω τα χρήματα αλλά και τα ανταλλακτικά που χρειαζόμουν. Το τελευταίο ήταν πιο επίπονο από το χρόνο που χρειάστηκε
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.603
Reaction score
19.860
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Αποστολη οι ανακατασκευες σου ειναι concours ομως εσενα.:respect::thumbs:
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.447
Reaction score
3.279
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Το θέμα είναι οτι το ευχαριστιέμαι αρκετά διωτι το φτιαχνω μονος μου !! Βρήκα και σασί !!! Να φανταστείτε το συγκεκριμενο αυτοκίνητο απο το 1972 μεχρι και σήμερα δεν εχει δει ποτε συνεργείο !! Στην αρχη το εφτιαχνε ο παππούς και μετά εγώ !!! Τι στο καλο κάποια στιγμή θα τελειώσει !!! :)
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.243
Reaction score
23.948
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Αποστολη οι ανακατασκευες σου ειναι concours ομως εσενα.:respect::thumbs:
Χρήστο μου ο σκοπός μου είναι να αντέξουν στο χρόνο. Προσπάθειες σαν του @2cv01 έχουν ιδιαίτερη αξία γιατί γίνονται με προσωπικό κόπο αλλά και πολύ μεράκι.
Σε κάθε περίπτωση και με κάθε τρόπο αξία έχει να τα έχουμε να τα φροντίζουμε και να τα αγαπάμε..
 
Last edited:

GiAnniS

Member
Εγγραφή
24 Ιουνίου 2014
Μηνύματα
2.869
Reaction score
7.908
Πόντοι
957
Age
52
Περιοχή
Lion France
Εχουν περασει 5 μηνες και περιμένω πως και πως να το ξανα οδηγησω ωστοσο πηγαίνουμε αργα και σταθερά !!

View attachment 13015
πολύ ωραίο χρώμα και πολύ καλή δουλειά!!!! Μας έχουν φτιάξει πολλά αυτοκίνητα αλλά αυτά που αγαπώ περισσοτερο είναι αυτά που αναγεννήθηκαν από τα δικά μας χέρια …………………….μπραβο σου!!!!!!!!!!!
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.447
Reaction score
3.279
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
πολύ ωραίο χρώμα και πολύ καλή δουλειά!!!! Μας έχουν φτιάξει πολλά αυτοκίνητα αλλά αυτά που αγαπώ περισσοτερο είναι αυτά που αναγεννήθηκαν από τα δικά μας χέρια …………………….μπραβο σου!!!!!!!!!!!
Χρήστο μου ο σκοπός μου είναι να αντέξουν στο χρόνο. Προσπάθειες σαν του @2cv01 έχουν ιδιαίτερη αξία γιατί γίνονται με προσωπικό κόπο αλλά και πολύ μεράκι.
Σε κάθε περίπτωση και με κάθε τρόπο αξία έχει να τα έχουμε να φροντίζουμε και να τα αγαπάμε..
Σας ευχάριστω πάρα πολύ παιδια για την υποστήριξη !!! Μέσα απο το φόρουμ πέρνω δύναμη και συνεχίζω για να πετύχω το καλήτερο δυνατό αποτέλεσμα για το ντεσεβάκι μου !!! :)
 

PapatasosCX77

Member
Εγγραφή
28 Ιουνίου 2017
Μηνύματα
2.141
Reaction score
2.405
Πόντοι
747
Περιοχή
Ιωάννινα, Ελλάς
Σας ευχάριστω πάρα πολύ παιδια για την υποστήριξη !!! Μέσα απο το φόρουμ πέρνω δύναμη και συνεχίζω για να πετύχω το καλήτερο δυνατό αποτέλεσμα για το ντεσεβάκι μου !!! :)
Συνέχισε γερά αδερφέ!!!
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.603
Reaction score
19.860
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Χρήστο μου ο σκοπός μου είναι να αντέξουν στο χρόνο. Προσπάθειες σαν του @2cv01 έχουν ιδιαίτερη αξία γιατί γίνονται με προσωπικό κόπο αλλά και πολύ μεράκι.
Σε κάθε περίπτωση και με κάθε τρόπο αξία έχει να τα έχουμε να τα φροντίζουμε και να τα αγαπάμε..
Συμφωνω απολυτα και τωρα που ξαναδιαβαζω το σχολιο φαινεται σα να μειωνω τη προσπαθεια του φιλτατου. Καμια σχεση, δεν ειχα τετοιο σκοπο.
 

2cv01

Member
Εγγραφή
18 Αυγούστου 2015
Μηνύματα
1.447
Reaction score
3.279
Πόντοι
777
Περιοχή
ioannina, Greece
Συμφωνω απολυτα και τωρα που ξαναδιαβαζω το σχολιο φαινεται σα να μειωνω τη προσπαθεια του φιλτατου. Καμια σχεση, δεν ειχα τετοιο σκοπο.
Φίλε μου καταλαβένω πια σχολία γίνονται κακοπροαίρετα !! Σε καμία περίπτωση δεν το πήρα σαν αρνητικό σχόλιο, όπως και κανένος απτο φορουμ !!
:)
 
Top Bottom