Μερική ανακατασκευή ....

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.671
Reaction score
20.095
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Το γνωστό σχετικά franzose.
 

Christodoulos

Member
Εγγραφή
17 Νοεμβρίου 2019
Μηνύματα
121
Reaction score
144
Πόντοι
267
Age
42
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση ? Υπάρχει περίπτωση δλδ να μην έχει χτυπημένο αριθμό στο σασί ή κάπου αλλού και να υπάρχει μόνο στο ταμπελακι ??? Γνωρίζεις κάποιος να μου απαντήσει εάν το έχει δει, εάν του έχει συμβεί ?
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.069
Reaction score
26.923
Πόντοι
1.607
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση ? Υπάρχει περίπτωση δλδ να μην έχει χτυπημένο αριθμό στο σασί ή κάπου αλλού και να υπάρχει μόνο στο ταμπελακι ??? Γνωρίζεις κάποιος να μου απαντήσει εάν το έχει δει, εάν του έχει συμβεί ?
Καλησπερα
Το αμαξι σου ειχε αριθμο σασι στο ραμφος σασι η στο πατωμα μεσα στην καμπινα..( Με βαση το μοντελο ειχε στο ραμφος )

Εαν εχεις καθαρισει την μουργα και δεν βρισκεις κατι .. Προφανως εχουν αλλαξει σασι και εχουν σβησει τα οποια νουμερα ..

Τωρα για να μην ταλαιπωρησε ..
Αγοραζεις ταμπελακι .. περνεις ποντες και χτυπας τα νουμερα που εχει η αδεια ...


Τ αλλα δεν και θα μπλεξεις ..χωρις λογο...

Αυτα και καλη συνεχεια ..
 

Christodoulos

Member
Εγγραφή
17 Νοεμβρίου 2019
Μηνύματα
121
Reaction score
144
Πόντοι
267
Age
42
Καλησπερα
Το αμαξι σου ειχε αριθμο σασι στο ραμφος σασι η στο πατωμα μεσα στην καμπινα..( Με βαση το μοντελο ειχε στο ραμφος )

Εαν εχεις καθαρισει την μουργα και δεν βρισκεις κατι .. Προφανως εχουν αλλαξει σασι και εχουν σβησει τα οποια νουμερα ..

Τωρα για να μην ταλαιπωρησε ..
Αγοραζεις ταμπελακι .. περνεις ποντες και χτυπας τα νουμερα που εχει η αδεια ...


Τ αλλα δεν και θα μπλεξεις ..χωρις λογο...

Αυτα και καλη συνεχεια ..
Δυστυχώς χωρίς να θέλω να μπλέξω θα ξεκινήσω περιπέτεια , το ιδιωτικό ΚΤΕΟ της περιοχής μου το κλείσανε για 10 μέρες τον περασμένο μήνα για διάφορες "παραποντιες" που ανακαλύφτηκαν, τώρα το πάνε βάσει γράμματος του νόμου , σήμερα πήγα στο μεταφορών τους είπα ότι με τα ταμπελακια μόνο με περάσανε τεχνικά ΚΤΕΟ , ΑΛΛΑ μου έδωσαν 2 μήνες παράταση για να μου υποδείξει το μεταφορών νέο αριθμό πλαισίου και που να χτυπηθεί ... Μου είπαν να κλείσω ραντεβού μετα το Πάσχα και ο υπεύθυνος που θα μου το κοιτάξει μου είπε μετά από κουβέντα , ότι θέλει να δει απλά αν έχει κομμένα και ραμμένα μεροι στο σασί που να υποδυκνιουν κάτι "παράνομο" ενώ εάν είναι όλα οκ θα Μ αφήσει να χτυπήσω νέο αριθμό πλαισίου και θα μου το δηλώσουν κανονικά ... Ειδωμεν !!! Σε πρώτη φάση παραγγέλνω ταμπελακι αυτές τις μέρες να είμαι καλυμμένος με τον αριθμό πλαισίου να είναι δύο τα ταμπελακια τέλος πάντων , άλλο ένα πολύ καλό ψάξιμο μήπως και εμφανισθεί κάτι κάπου και μετά ραντεβού στο μεταφορών ... Ειδωμεν με αγωνία !!!



* @visa chrono λέγοντας ράμφος εννοείς στο σασί στον δεξί κύλινδρο από κάτω μπροστά από τον συνοδηγό ! Σωστά ???
 

visa chrono

Member
Εγγραφή
1 Δεκεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.069
Reaction score
26.923
Πόντοι
1.607
Κατ αρχην ..Παμε βημα βημα σε αυτο που περιγραφεις απο το τελος ξεκινω..

-Ραμφος δεξι σωστα ..

- Οσο και να σε αγχωνει ειναι μια διαδικασια που υπαρχει και υπηρχε...
Εαν το αμαξι σου δεν εχει κομμενα μερη στο σασι ..δεν εχει αλλλιωμενα νουμερα ..με βουρτσα κρυμενα ...dont worry ..

Mε το ταμπελακι που σε περασανε Κτεο τεχνικα θα πηγαινα .. θα εδειχνα και παλια Κτεο εαν εχεις και θα εκανα την διαδικασια νομιμα και σωστα ...

Γνωμη μου μην καρφωσεις αλλο ταμπελακι .. απλος για να σιγουρεψεις το ηδη υπαρχων ενα ..

Αυτη την διαδικασια την εκανα πριν χρονια .. χωρις να εχω προβλημα ..απλος ακολουθωντας την διαδικασια και την αποψη του πατερα μου ...
Ειχα ενα χρεπι εμπρος αυτοκινητο που ηθελα να το κανω βιδες ...
Το πηρα ..το πηγα οπως ηταν στο μεταφορων ... τσεκαραν τι εβλεπαν ..αδειες ..νουμερα .. πινακιδες εαν ειχαν πολλαπλες τρυπες επανω ... μου χτυπησαν νεα νουμερα ...
Μετα το εκανα βιδες .. ..το ξαναπηγα οταν τελειωσα ..και ολα οκ ...

Αυτα ..και ελπιζω να ειναι ολα οκ και να χαρεις το αμαξι σου ...

Keep going
 

Christodoulos

Member
Εγγραφή
17 Νοεμβρίου 2019
Μηνύματα
121
Reaction score
144
Πόντοι
267
Age
42
Λοιπόν η νομιμοποίηση του "αυθαίρετου" , έγινε .... Όπως είχα πει , κατά την επίσκεψη μου στο ΚΤΕΟ με κατεύθυναν να πάω στο μεταφορών για να χτυπηθούν οι αριθμοί του πλαισίου που δεν βρήκαν κάπου εκτός από τα ταμπελακια , έτσι λοιπόν χθες έγινε το ραντεβού , μου υποδείξαν δύο σημεία όπου θα χτυπήσω τα νούμερα της πινακίδας χωρίς τα γράμματα, είτε δίπλα στην θέση του συνοδηγού είτε στην κολόνα του συνοδηγού .... Τα νούμερα χτυπήθηκαν τελικά χθες τ απόγευμα στην κολόνα , διότι στο πάτωμα δεν άφηνε ξεκάθαρο αποτύπωμα .... Έτσι Δευτέρα πρωί πάω να το δουν να πάρουν στο μεταφορών το αποτύπωμα και μετά ΚΤΕΟ για να πάρω πλήρως για 2 χρόνια .... Θα ανεβάσω και φωτό του σημείου τ απόγευμα ....
 
Top Bottom