Τι κάναμε σήμερα με το 2cv/DS/CX ή κάποιο άλλο ιστορικό μας Citroen?

Nikephoros

Member
Εγγραφή
3 Σεπτεμβρίου 2015
Μηνύματα
4.703
Reaction score
13.327
Πόντοι
1.077
Age
51
Περιοχή
Αθήνα
Η μπαταρία παρέδωσε το πνεύμα ... Ε, εννέα ετών ήτανε και με τόσο καιρό ακινησίας ... Έτρεξα και αγόρασα μια από ένα μαγαζί στη Θηβών, επέστρεψα στο αυτοκίνητο με ταξί από Ίλιον και την άλλαξα. Αφαίρεσα κόρνα και το Φις/λάμπα προβολέα για να τη βγάλω, ακόμα και στις πιο εύκολες "Douvrin" όλα εξακολουθούν να είναι στριμωγμένα. Με ταλαιπώρησε ένα παξιμάδι της κορναςτο οποίο ακόμα και με τόνους WD40, δεν έβγαινε το άτιμο... Και κατά μία απίστευτη τύχη, είχα μαζί μου και ένα φορτισμένο ηλεκτρικό κατσαβίδι με το απολύτως ταιριαστό καρυδάκι για το παξιμάδι και το έβγαλα!

Είδα πάλι και μέσα, βαθειά στο υποπλαίσιο και στο πλαίσιο, όσο μπορούσα και όσο γινόταν τουλάχιστον. Απίστευτο, ακόμα ούτε ίχνος σκουριάς!

34016
34017
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.684
Reaction score
20.159
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Τις τελευταίες μέρες..

Συνεχίζουμε το μικρό μάζεμα της vts..
34028


Το λάστιχο στεγανοποίησης του καταραμένου του νεροχύτη σε αυτά τα c4..:rocket:

34029


34030



Και παραλαβή τα μπαλάκια ψαλιδιών από...Ξάνθη! Για ένα φίλο, δε τον ξέρετε...:lol::shifty:
34027
 

maxtsif

Member
Εγγραφή
31 Μαϊου 2018
Μηνύματα
983
Reaction score
3.820
Πόντοι
757
Age
54
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Eκεί που έριχνα λίγο νερό στη ΒΧ, περνάει μια μαμα με ένα μικρό κοριτσάκι.
-Κοιτα, αυτό είναι το αυτοκίνητο που ο μπαμπας ειπε οτι ανεβοκατεβαίνει! - λέει η μαμα.
-Ειναι μαγικό? - Ρωτάει το κοριτσάκι.
Και για να μη τους απογοητεύσω, το αναβακατέβασα 2-3 φορές. Για να δικαιώσω το μπαμπά.

34091
 

nonos

Member
Εγγραφή
30 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
8.684
Reaction score
20.159
Πόντοι
1.387
Περιοχή
Ex Πατρα, ex Δουβλινο, now Αθηνα
Μου έχει τύχει κι εμένα το σκηνικό. Μ έναν πιτσιρίκο καβάλα στο ποδηλατάκι του ,του το λέει ο μπαμπάς του και μετά άλλο που δεν ήθελα να του το δείξω.. :lol:
 

Pierre Boulanger

Administrator
Εγγραφή
13 Νοεμβρίου 2012
Μηνύματα
13.255
Reaction score
23.995
Πόντοι
1.667
Age
51
Περιοχή
Paris in the sixties
Και σε εμένα άπειρες φορές. Ακόμα σε Δίας που με σταμάτησαν για να δούνε την DS. Έχασα και μερικά χρόνια ζωής γιατί ήταν καθημερινή ημέρα με το παλιό καθεστός
 
Top Bottom